Google+ Çevrem

KAPANMA HİKAYEM FERACE ALISVERISI YILBASI INDIRIMI Yaz Aylarında Terlemeye Doğal Çözüm

Mini Sephora Alışverişim

Herkese selamlar,

Bu haftaiçinde liseden yıllardır görüşmediğim bir arkadaşım sevgili Songül ile buluştuk. Blogum ifşa oldu bu arada okursa selamlar.. -Onu da başka bir yazıda anlatırım inşaAllah-
İkimizin de işlerine ortak mesafede olan Akasya AVM'de buluştuk. Akşam yemeğimizi yedik. He nekadar sipariş gelene kadar Songül açıktan ölse de kasada parayı öderken 30 dakikadır siparişi gelmeyen müşteri isyanının ortasında kalsak da sağ salim çok şükür çıktık. Kirpi Cafe bu arada. Tekrar gider miyiz? Tabii ki hayır..

Yedik içtik diyip mağazaları dolaşırken Sephora'ya girdik. Türkiye'de gördüğüm en güzel Sephora mağazası idi Akasya Sephora. Nedenini sorarsanız istediğini mıncıkla sür dolan bakışları ile rahatsız eden tepene dikilen yok.

Girişteki indirim standından alacağımızı alıp ertafı karıştırdık biz hoş ama olsun.. Namaz abdesti sebebi ile oje süremiyorum malum. Bundan yıllar önce yanlış hatırlamıyorsam The Body Shop'un dört adımlı törpüsünü duymuştum. Geçtiğimiz ay Singapur seyahatınde ise bir alışveriş merkezinde madam madam diye bir hanım seslenip bak sana sihir göstereceğim dedi tuttu parmağımı. Hiç de gıkım çıkmadı ne hikmetse törpüledi felan derken bir baktık parlatıcı sürsem bu kadar parlamaz ne güzel oldu tırnağım. E dedim ben abdest alacağım. Yok abdeste mani olmyor bu dedi. O an ben daha ne isterim dememin ardından ikili halde fiyatının 100 Singapur dolarını duymamla hayaller suya tabii.


Bu törpüyü gördüğümde ise denemek istedim. Fiyatı 7 tl. Pakette üç tane var. Tekini arkadaşıma hediye ettim bende bu ikisi kaldı.Her bir yüzeyde gördüğünüz gibi numaralar ve işlevi yazmakta. Birinci yüzeyden başlayacak tüm tırnağınıza uyguluyorsunuz. Önce yukarıdaki tabaka gidiyor sonra pütürler temizleniyor ve son aşama ile parlaklık kazanıyor.
Yorumuma gelirsek. Güzel kullanışlı. Parlatıyor ama Singapur'daki kadar değil. Ancak benim için yeterli bir parlaklık bu. Tesettürlüyüm sonuçta öyle parıl parıl tırnaklar hoş olmaz dikkat çeker.

Bir diğer aldığım ürün ise 9 numara haki rengi bu tombik kalem. İsmi ise Sephora Colorful Shadow and Liner olarak geçiyor. Hem far hem göz kalemi olarak çok işlevli.
Bundan 10 sene önce annem Lancome'dan bir haki göz kalemi almıştı. Onun tonunu yakalayacağım diye denemediğim marka kalmadı desem yeridir. En sonunda İngiltere'den birebir aynı tonu bulmuştum ama o da uçakta sürmek istediğimde asansörünün bozuk olması ve zorlamam sonucu çöp olmuştu. Şimdiye kadar L'oreal markasının asansörlü haki kalemini kullanırken bir umut bu tombik kalemi aldım. Çünkü fiyatı 10 tl idi :)
Sürümü yağ gibi o kadar güzel ki. Bu hafta öğrencilerimin mezuniyet töreni vardı. Sabah yedide sürdüğüm kalem akşam yedide hiç yerinden oynamamış vaziyette duruyordu. Bütün gün ayakta koşturduğumu, terlediğimi düşünürsek benim için mucize. Ton konusuna gelirsek azıcık daha koyu olsa daha güzel olurdu ama bu da kafi bana. Far kullansam o amaçla kullanmayı tercih ederdim. Benim gittiğim Sephora'da tek kalmıştı. İndirim bitmeden iki tane daha stoklamak istiyorum. Bu rengi beğenenlere kesinlikle tavsiye ederim.
Hiç makyaj yapmamak en güzeli ama sabit bir kalem bir de rimel ile geziyorum. O yüzden beğendiğim bir ürün çıkınca çok mutlu oluyorum. Bu kadar ucuza bulmak iste ayrı bir mutluluk tabi..

Sizlerin Sephora marka kullanıp memnun kaldığı ürünler varsa benimle paylaşın lütfen.

Sevgi ve selamlarımla..
Deryasu

2 yorum:

Yorum yapmak için sağ taraftan bloğuma katılabilirsiniz..
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla
Deryasu

Translate My Blog

E-Posta İle Takip Etmek İçin..