Google+ Çevrem

KAPANMA HİKAYEM FERACE ALISVERISI YILBASI INDIRIMI Yaz Aylarında Terlemeye Doğal Çözüm

Gezdik Gördük : Sapphire Seyir Terası

Merhabalar
Bu sınav döneminde bakkala gidecek vaktim yok malum :) Ancak, geçmişe dönebilirim elbet..
Zamanında İstanbul'da turistler için gezdirilecek mekan ararken burayı bulmuştum. Misafirim gelince de tuttuk Sapphire yolunu...


Neymiş bu Sapphire Seyir Terası?

Sapphire 236 metre yüksekliğinde Türkiye'nin en yüksek seyir terası ve Avrupa'nın en yüksek binasıdır. Marmara denizi ve Karadeniz'i aynı anda gördüğünüz tüm İstanbul'u ayaklarınızın altına aldığınızı düşünün..

Gelelim nasıl gidilir sorusunun cevabına..

Anadolu yakasından gelecekleri de düşüşürsek; Kadıköy - Kabataş vapuru ile Kabataş'a geldikten sonra Taksim Finiküler hattını kullanarak Taksim'e ulaşacaksınız. Buradan yine metro kullanarak 4.Levent istasyonunda indiğinizde çıkışlardan Sapphire Avm. çıkışını bularak alışveriş merkezinin içine çıkabilirsiniz. Başka semtlerden ulaşmak için yine Taksim'e geçip metro kullanmak bence en mantıklısı..

Öğrenci ücreti yanılmıyorsam 23 TL idi. Teras ücreti ve 4 boyutlu İstanbul similasyonu dahil bu ücrete.

Ödeme işlemi yaptıktan sonra fotoğrafınızı çekiyorlar yukarıda satmak için ama biz şahsen bakma tenezzülünde bile bulunmadık :) Sonra biniyorsunuz asansöre... 236 metre az buz değil kat düğmelerini görünce bile insan korkar :) ama çok hızlı çıkıyor asansör ve en üst kata ulaşmış oluyorsunuz.
Görselim Google'dan.. Mekanı boş çekmek gelmemiş aklıma..
İnsan önce düşünmüyor değil uçağa binerken de her yeri görüyoruz ne özelliği var diye ama öyle değil gerçekten. Her şeyi seçebiliyorsunuz ve İstanbul tamamen ayaklarınızın altında..


Sonrasında terasa da çıktık biz. Çok güzel olmasalar da manzaranın  resmini çekmişiz :))
Terastan sonra İstanbul similasyonunu izledik bir de. Tek kelime ile şahaneydi. Tarihimizi müzelerimizi o boğazımızı o kadar güzel göstermişler ki ben de misafirim de çok beğendik..
Similasyon çıkışında ise İstanbul hatırası süs eşyaları satılıyor. Gelenlerin tamamına yakınının turist olduğunu düşünürsek çok mantıklı.. Çünkü kimi Türk zannederek soru sorduysam Arap çıktı. Sağ olsunlar seviyorlar memleketimizi bol bol alışveriş yapmaları dileğiyle..İstanbul Sapphire Seyir Terası böyle..
Gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum..


deryasu
deryasu.blogspot.com

3 yorum:

 1. Çok merak ediyorum burayı.. Nasip olmadı bir türlü..
  Ama gerçekten çok güzele benziyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle tavsiye ederim :)
   Belli olmaz belki bir blogger buluşması olur hepimiz doldururuz terası :)

   Sil

Yorum yapmak için sağ taraftan bloğuma katılabilirsiniz..
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla
Deryasu

Translate My Blog

E-Posta İle Takip Etmek İçin..